Rinoplasti Ameliyatı

Burun insan yüzü ile uyumlu olduğu takdirde, estetik bir görünüm yakalamak da kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki azı genetik ve fiziksel faktörler nedeniyle burun kemiğinde eğrilik ya da sarkıklık söz konusu olabilir. Bu durum orantısız bir görünümün ortaya çıkmasına paralel olarak, kişilerin hayatlarını da sosyal yaşamlarını da bir hayli olumsuz etkileyecektir. Burun kemiğinde genetik ya da çeşitli nedenlerle ortaya çıkan eğikliği ve kötü görünümü gidermek için rinoplasti ameliyatı uygulanabilir. Bilindiği gibi rinoplasti burnun yeniden şekillendirilmesi anlamı taşımaktadır. Burun bölgesindeki tüm sorunların üstesinden gelmek ve de daha iyi bir görünüm elde etmek kişilerin sosyolojik yaşamlarını da olumlu yönde etkileyecektir.

Peki rinoplasti ameliyatları nedir ve nasıl yapılır? Ameliyat öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Rinoplasti ameliyatı burun bölgesindeki kötü görünümün iyileştirilmesine olanak sağlayan cerrahi bir uygulama olarak bilinir. Bu tür bir ameliyat geçirmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği şey, ameliyat sonrasında yüzde herhangi bir iz kalıp kalmayacağıdır. Açılan kesiler burnun içinde olduğu için, yüzde gözle görülür bir iz kalma durumu söz konusu değildir. Ancak operasyon esnasında burun içindeki kemik ve kıkırdak dokusu çıkarılarak, yeniden şekillendirme sağlandığı için bir süre şişlik ve de morarma gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tür problemlerin hepsi geçicidir. Hastalar ortalama 2 ya da 3 haftalık bir süreç sonunda daha yeni bir burun yapısı ile tamamen iyileşmiş olarak yaşamlarına devam edebilecektir. Burun ameliyatı sonrasında burun içerisine yerleştirilen tamponların da ertesi gün çıkarılması mümkündür.

Rinoplasti işleminin tamamlanmasının ardından burun kıkırdaklarının ve de kemiklerinin korunması amacıyla atel takılır. Atel de işlemden ortalama 1 hafta sonrasında çıkarılacaktır. İlk bir hafta içerisinde az miktarda kanama olması normaldir. Ancak operasyon bitiminden sonraki 4 hafta boyunca mümkün olduğunca ağır faaliyetlerden kaçınılmazsında fayda olacaktır. Özellikle de güneş ışınları ve de burna zarar verebilecek her türlü eylemde uzak durulması gerekir. Gözlük kullanımı söz konusu ise de bir süre burna yük binmemesi açısından gözlük takımına da ara verilmelidir. Rinoplasti ameliyat fiyatları hakkında da önceden estetik merkezlerine gidilerek, bilgi alınmalıdır.

Otoplasti Ameliyatı

Kulak ile kafa arasındaki açının olması gerekenden çok daha geniş olması ve kulak kıvrımının oluşmamış olması durumunda kepçe kulak sorunu var demektir. Dışarıdan bakıldığında dümdüz bir görünüm söz konusudur. Aslına bakıldığında bu sorun, olması gerekenden daha büyük kulak olarak nitelendirilse de, doğrusu bu değildir. Çünkü kulak bölgesinde meydana gelen kepçe kulak sorunu kulağın iri olduğunu göstermez, sadece kulak kıkırdaklarında şekil bozukluğu olduğunu gösterecektir. Kepçe kulak şikayeti ile estetik merkezlerinde başvurulduğunda otoplasti ameliyatı ile kıkırdakların düzeltilmesi mümkündür. Sorunun erken tespit edilmesi de kişiler açısından çok önemlidir. Öyle ki özellikle de çocuklar iri duran kulak yapısı nedeniyle sosyal ortama girdiklerinde alay konusu olabilmektedirler. Bu da otoplasti ameliyatlarının erken yaşta yapılmasını gerekli kılmıştır.

Kepçe kulak ameliyatının temel amacı kulağın şeklini değiştirerek, estetik görünüm yaratmaktır. Fakat otoplasti ameliyatları 2 farklı şekilde gerçekleştirilir. Birinci türde kulak ile kafa arasındaki açının olması gerekenden çok daha fazla olması durumunda, açı fazlalığını gidermek için yapılan işlemlerdir. Bunun için kulak ile kafa birleşiminin sağlandığı noktadan sağlam dikişler atılarak açının daratılması sağlanmaktadır. İkinci türde ise düz kıkırdak görünümüne ek olarak meydana gelen kulak açısının artması ve iri görünüm durumunda uygulanan otoplasti işlemleridir. Bu cerrahi yöntemlede de yine kulağın arka kısmındaki derinin altından kıkırdağa sağlam dikişler atılır. Buradaki temel amaç kulağın kıkırdak bölümündeki dümdüz görüntünün doğal görünen bir kıvrımla şekillendirmek olacaktır. Kepçe kulak ameliyatı cerrahi işlem olduğu için genel ya da lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir.

Otoplasti ameliyatından sonra dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Kulak arkasında az miktarda iz kalma durumu söz konusudur. Fakat bu görünmeyecek kadar az nitelikteki izlerdir. Operasyon sonrasında kişilerin ortalama 1 haftalık süreç sonunda tamamen iyileşmesi mümkündür. İşlemin gerçekleştirilmesinden sonra ise aynı gün içerisinde taburcu olunmaktadır. Fakat ilk iki gün boyunca duşa girilmemesinde fayda vardır. Peki otoplasti ameliyatı fiyatı ne kadar ? Bu tür bir operasyon için öncelikle kişilerin kulak bölgesindeki sorunları tespit edilerek, yapılacak işlemler kesinleştirilmelidir. Akabinde ise kepçe kulak ameliyatı fiyatı konusunda çok daha net bilgilere sahip olması da kaçınılmaz hale gelecektir.

Jinekomasti Ameliyatı

Özellikle erkeklerde görülen ve bazı durumlarda ilaçla tedavisi mümkün olmayan jinekomasti, kişilerin sosyal yaşamlarını sekteye uğratan en önemli faktörlerden biri olarak biliniyor. İlerleyen süreç içerisinde insanların yaşam standartlarında düşüş yaratan ve de özgüveni zedeleyen erkeklerde meme büyümesi sorununu ortadan kaldırmak için erken teşhis ve de ameliyat son derece önemlidir. Son zamanlarda geliştirilen teknolojik imkanlar sayesinde birbirinden farklı teknikler ile jinekomasti ameliyatı gerçekleştirmek mümkün hale geldi.

Peki jinekomasti ameliyatı nedir ve nasıl yapılır? Ameliyat öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Liposuction yöntemini kullanarak erkeklerde meme büyüme sorununa çözüm bulmak mümkün mü?

Bilindiği gibi liposuction yöntemi yıllardır bölgesel olarak yağ alma uygulaması olarak biliniyordu. Günümüzde bu teknik, anormal meme büyümesi problemini yok etmek için de kullanılabilir bir yöntem haline gelmiştir. Ancak jinekomasti ameliyatlarının liposuction yöntemiyle yapılabilmesi için memede sadece yağ dokusunda artış olması gerekir. Meme bezinin büyümesi vb. gibi durumlarda bu yöntemin kullanılması çok uygun olmayacaktır. Eğer sadece memedeki yağ dokusunda artış söz konusu ise vaser ya da lazer liposuction tekniklerinden de faydalanılabilmektedir. Bu yöntemler kullanıldığı takdirde de açılan kesilere bağlı olarak oluşan yaraların, daha kısa sürede iyileşmesi mümkün hale gelecektir. Ayrıca vaser ya da lazer yöntemiyle memedeki yağların alınması sonrasında, ortalama 3 hafta sonra kişiler tamamen iyileşme sağlamaktadır. İşlemlerin bitmesinin ardından ise normal yaşama dönmek mümkündür.

Liposuction yöntemiyle yapılan jinekomasti ameliyatları genel ya da lokal anestezi yapılarak uygulanır. Eğer genel anestezi ile uygulama yapılacaksa, hastaların 1 gün boyunca gözetim altında tutulması şarttır.Bazı durumlarda buna gerek kalmaması da söz konusudur. Jinekomasti gibi önemli bir operasyonun alanında deneyimli ve hatta uzman hekimler tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde çok büyük sıkıntıların yaşanması da kaçınılmaz olacaktır. Operasyon başlamadan önce sigara ya da kan sulandırıcı maddelerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.Jinekomasti fiyatı hakkında daha doğru bilgiler almak için estetik merkezleri ile birebir görüşme yapılmalıdır. Böylece ön muayeneden geçilerek, ne tür işlem uygulanması gerektiği de kesinleştirilecektir.

Göz Kapağı Ameliyatı

İnsan cildi elastik yapıya sahiptir. Ancak ilerleyen yaş ve çeşitli çevresel faktörler cildin yapısının bozulmasına, derinin de elastikiyetini kaybetmesine neden olmaktadır. Yüzün herhangi bir bölgesinde meydana gelebilecek bu kayıp, fazla derinin göz kapaklarında birikmesi ile sonuçlanır. Öyle ki yaşlanmanın ilke belirtilerinin göz kapaklarına başlamasının temel sebebi de budur. Göz kapağı üzerinden biriken fazla deri, ilerleyen yaşa bağlı değişimler, insanların günlük yaşantılarında daha yorgun, daha donuk ve de olduklarından çok daha yaşlı görünmelerine ortam hazırlar. Bu tarz görünüm kişileri hem psikolojik olarak, hem de sosyolojik olarak bir hayli olumsuz etkiler. Estetik durmayan göz yapısından kurtulmak içinse göz kapağı ameliyatı olmak şarttır.

Peki göz kapağı ameliyatı nedir ve nasıl yapılır? Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Gözün alt kısmında torbalanma oluşumu, renk değişimi, gözün üst kapağında meydana gelen düşüklükler, göz kapağındaki kırışık ve sarkmalar, göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri ve de yorgun yüz ifadesi yaşlanmanın en birincil belirtileri olarak bilinirler. Bu görünümden kurtulmak için blefaroplasti ameliyatı olmak, en iyi sonuçları elde etmek için yeterlidir. Bu estetik operasyon gözün hem alt hem de üst kapaklarına uygulanabilen, sarkmış deri ve kas dokusunun çıkarılmasını sağlayan ve göz çevresindeki dokuların gergin durmasına yardımcı cerrahi işlemler olarak nitelendirilebilir. Göz kapağındaki sorunların tek nedeni elbette ki sadece yaş değildir. Aynı zamanda aşırı derecede güneş ışınına maruz kalma, hava kirliği, düzensiz uyku, aşırı derecede sigara ve alkol kullanımı da cildin elastikiyetini kaybettiren faktörler arasında yer alır.
Özellikle de göz kapağının üzerindeki derinin elastikiyetini kaybetmesi, göz kapağının düşmesine neden olur. Bu durum kimi zaman görmeyi engelleyecek boyutlara ulaşırken, kimi zaman da kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Göz kapağı estetiği genellikle 35 yaş ve üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir. Bunun nedeni ise göz kapaklarındaki yaşlanma belirtilerinin 35 yaştan sonra başlayacak olmasıdır. Göz kapağı ameliyatı fiyatı da ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin yoğunluğuna ve de cilt üzerinde herhangi bir sorun olup olmadığına göre değişkenlik gösterir. Maliyet açısından daha doğru bilgiye sahip olmak için iyi bir araştırma yapılması şarttır.

Göğüs Dikleştirme ve Toparlama Ameliyatı

Bazı yaşamsal faktörler meme yapısının bozularak sarkmasına neden olmaktadır. Özellikle de doğum, emzirme, süt vermek, aile genetiği, sürekli kilo alıp verme durumu ve de bazı yapısal faktörler meme dikliğinin zamanla kaybolmasına sebebiyet verir.  Ayrıca yine genetik faktörlere bağlı olarak bazı kişilerin göğüs yapısında asimetrik görünüm söz konusu olabilmektedir. Gerek zamanla meydana gelen sarkmaları gidermek, gerekse de asimetrik görünümü daha simetrik hale getirmek için göğüs dikleştirme estetiğine gereksinim duyulabilir. Ancak ameliyata karar vermeden önce göğüs başının aşağı doğru bakıp bakmadığı kesinleştirilmelidir. Eğer göğüs başı aşağı doğru bakıyorsa, memede sarkma problemi vardır ve estetik ameliyat şarttır.

Peki göğüs dikleştirme ve toparlama ameliyatı nedir ve nasıl yapılıyor?

Çeşitli nedenlerle göğüs yapısının sarkması, estetik anlamda kötü bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Ortaya çıkan bu durum kadınları hem psikolojik, hem sosyolojik hem de sağlık açısından olumsuz etkiler. Memenin eski formunu ve dikliğini geri kazanması içinse göğüs dikleştirme ve toparlama estetiğiyapılması gerekir.  Bu operasyonlarla birlikte memenin yeniden şekillendirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Genellikle yapılan cerrahi işlemlerin göğüs başı çevresinde de düzeltmeler içerdiği biliniyor. Ancak meme başı çevresine her hekim müdahalede bulunmaz. Bu nedenle hastalar kahverengi alanın büyüklüğünden şikayetçi ise, hekimlerinden belirli oranda küçültme sağlamaları için talepte bulunmalıdır. Memedeki sarkmalar kendi içersinde bazı sınıflara ayrılır.

Eğer sarkıklık meme altı çizgisi hizasında ise hafif sarkma ve meme başı meme altı çizgisinden 1 ya da 3 santim daha aşağıda ise orta sarkma söz konusudur. Hafif sarkma durumunda memenin kahverengi kısmının çevresinden kesiler açılarak doku çıkarılır. Böylece dikleştirme ve toparlama sağlanmış olacaktır. Orta sarkma durumunda ise göğsün kahverengi kısmı ile aşağı meme altına doğru inen kısma t şeklinde kesi atılır. Fazla doku çıkarılarak, memenin dikleştirilmesi işlemi tamamlanır. Bir de meme ucunun, meme çizgisinden 3 santim daha aşağıda olması durumu söz konusu olabilir. Buna ileri derecede göğüs sarkması adı verilmektedir. Böyle durumlarda fazla doku ile birlikte fazla derinin çıkarılması da gerekecektir. Göğüs dikleştirme fiyatları için alanında uzman ve de deneyimli hekimlerden bilgi alarak, görüşlerini de mutlaka değerlendirmelisiniz.

Yüz Germe Ameliyatı

İlerleyen yaş, çeşitli genetik ve fiziksel faktörler yüz bölgesinde kırışma ve sarkma gibi problemlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca tamamen dış etmenlere bağlı olarak oluşmuş yara ve yanık izleri, yüz bölgesindeki konturların istenildiği gibi durmaması özellikle de bayanların güzellik algısını sekteye uğratır. Böyle durumlarda yüz germe ameliyatı ile yüz bölgesinde meydana gelmiş çeşitli sorunların üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Bilindiği gibi bu tarz operasyonlar kişileri fiziksel anlamda oldukça değişime uğratır. Bu nedenle de günümüzde ve özellikle de ülkemizde daha sık yapılmaya başlanmış cerrahi işlemlerden biri de yüz germe operasyonu olmuştur.

Peki yüz germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır? Ameliyat öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Modern yaşamın koşulları ve iş hayatının yoğun stresi kişileri hem psikolojik hem de fizyolojik olarak etkilemektedir. Özellikle de yoğun derecede stres altında kalmak, aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalmak, organik beslenmenin azalması yüz bölgesinde çeşitli problemlerin yaşanmasına neden olan faktörler olarak bilinirler. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse, modern yaşama ayak uydurmak erken yaşlanmanın en birincil nedeni! Yüzünüzden yaşlanma etkilerini silmek, daha temiz ve daha canlı bir cilde sahip olmak ve de sarkma ya da kırışıkların giderilmesini sağlamak için yüz germe estetiği yöntemlerinden herhangi birini uygulatmanız yeterli olacaktır. Bu operasyon için öncelikle kişiler hastane ortamlarında bulunmalıdır. Akabinde ise ilk aşama genel anestezi uygulaması ile başlar.
Özellikle de yüz germe ameliyatlarında yüz dokusunun güçlendirilmesi, sarkan dokunun kaldırılarak fazla derinin çıkarılması, daha genç ve de daha canlı bir cilt yapısı elde etmenin habercisidir. Bu tür cerrahi işlemler için estetisyenler yüzü bir bütün olarak ela alır ve değerlendirmesini yapar. İşlemin ne kadar süreceği, yüz bölgesinde hangi alanların düzeltileceğine göre değişecektir. Yüz germe operasyonu için hastaların sağlık durumlarının iyi olması şarttır. Ayrıca yüzün ve derinin anatomik yapısının da risk yaratmayacak nitelikte olması gerekir. Eğer herhangi bir risk söz konusu değilse, ortalama 4 ya da 5 saat içerisinde işlemler tamamlanır. Yüz germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak içinse, ön muayeneden geçilmesi şart olacaktır.

How Is A Tummy Tuck Performed?

During a tummy tuck, doctor removes excess skin and abdominal tissue. Muscle layers can also be compressed to give women an hourglass shape, and men more chiseled. Typically, this procedure involves liposuction on the sides in order to offer the final look of the finish. One type of tummy tuck is a mini tummy tuck. For patients with little lethargy or bulge, a smaller incision can be used to solve these problems; Especially if excess skin and fat below the navel.

Non-Surgical Voltage

Men and women who have some skin weakness, but do not need or do not want surgery, may be interested in a non-surgical version. Laser skin tightening using our Fotona4D® laser is an office procedure that requires 2 to 3 procedures. Although the results are not as significant as with a tummy tuck, patients experience an improvement in flaccidity of the skin around the abdomen.

How Much Does Tummy Tuck Cost?

The price of a tummy tuck depending on the degree of treatment needed, as well as other possible factors. After you meet our doctors, we will provide an assessment of this procedure. We offer CareCredit® as a financing option, and our office also accepts Visa, Master Card, American Express and Discover, as well as cash or personal checks.

As a customizable procedure, the cost of the abdomen will vary from patient to patient. Some key factors that may affect the cost of an abdominoplasty include:

• Requires removal of skin and fat
• Used surgical technique
• Experience and experience of a plastic surgeon
• Surgical and anesthesia fees
• Before and / or postoperative vitamins, supplements or medications
To determine the exact cost of a tummy tuck operation, doctor should conduct a personal assessment during the consultation in our practice. Currently, he can create an individualized treatment plan and provide an individual price quote depending on the specific procedure. If you are interested in payment plan options, our team can also introduce you to various plastic surgery financing options that will help make abdominoplasty more accessible for your unique budget.

J Plasma Skin Renewal

This wonderful skin rejuvenation treatment revolutionizes the medical aesthetic industry! As Turkey is a beautiful, sunny, abundant state, and we all love to spend as much time as possible, our face is moving faster than “normal”.

Surgical imaging techniques can increase and “move” your face to create a younger look, but have many slopes, including cost and recovery times. In addition, the surgical image does not renew the skin and remains the same, discolored and damaged skin. On the other hand, they both make a dramatic contract with the skin and completely eliminate the damage accumulated on the skin over the years.

Finally, we found the “game changer” technology for true non-surgical facial treatment. With J Plasma, we can dramatically improve wrinkles, depression lines, and irregular pigmentation that traditional surgical lifts cannot do. In addition, the same device pulls and smooths the eyes and neck. J Plasma uses gas plasma technology that is much better than lasers, and the results cannot be compared to laser updates. Usually we give you advice on full face treatment, but you can also do eye, mouth and neck / neck treatment.

What is J Plasma Physics?

Plasma is an energy state created by the addition of a gas. J Plasma is an advanced energy device that combines cold helium plasma with RF energy. Helium Plasma focuses on RF energy for greater control of tissue effects, eliminating unwanted tissue trauma in an extremely accurate and practical manner. Doctors use a wand to gently paint the desired areas with plasma energy.

How do I prepare for a facelift?

You are an important member of your own health team. Pre-surgery steps can improve comfort and results.

Get ready for the facelift:

• Answer your questions about your medical history and your medicine. These include prescription drugs, medicines, herbal treatments, and vitamins. It is a good idea to always record medical conditions, medications and allergies.
• Perform the operational tests as instructed. Testing varies with age, health, and special procedures. Preoperative examinations may include physical examination, blood tests, and other tests.
• If you are overweight, talk to your doctor before working on a healthy diet and exercise program.
• Meals and training loss before surgery
• He did not eat or drink before the surgery, as he taught. Surgery can be interrupted if you are too close to starting surgery because you can stomach the contents of your stomach during anesthesia.
• Stop smoking as soon as possible. Leaving for a few more days can be useful and useful in the healing process.
• Take or stop the medicine exactly as instructed. This may include the use of aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin) and blood thinners.

Ask your doctor

Surgery can be stressful. It is common for patients to forget a few questions during their visit to doctors. After the meeting you can think about other issues. Consult your doctor for preliminary discussions and presentations.

It is a good idea to bring the list of questions to the meetings. Questions may include:

• Am I a good candidate for a facelift? Are there any other options for me?
• What image do I need?
• What results can I expect? How long do the results last?
• What are my options if I’m not satisfied with the results?
• How long does the surgery last? When can i go home?
• What are the limitations after surgery? When can I return to work and other activities?
• When can I take a shower and how do I care about my incisions?
• What kind of help will I need at home?
• How do I take medicines?
• How will you handle the pain?
• When should I follow?
• How to contact you? Ask for numbers to call during and after normal hours.

Eyelid Surgery Turkey

Blepharoplasty or eyelid surgery is a procedure that removes fat from the upper and lower eyelids and excess skin. Surgery allows the eyelids and puffy bags to be restored under the eye – under conditions that make the old man tired and tense. In some cases, these conditions still block vision.

Eyelid surgery can be done independently or with other facial surgery procedures – facelift or browlift patients find that combining surgery results in better facial fixation.

Who can enjoy eyelid surgery?

Applicants for eyelid surgery are physically reliable, realistic, and have the following conditions:

• Bags under the eye
• Excess upper eyelid
• Grasp the upper eyelids
• The eye leans around the eye
• Eye damage caused by eyelid tissue
Patients should be monitored for hypothyroidism, Graves disease, dry eye, hypertension, circulatory disorders, cardiovascular disease, diabetes, isolated retina or glaucoma.

Surgical Consultation

The first consultation with a surgeon is very important. Doctor will need your entire medical history, so check your own records and be prepared to provide this information. You will need another eye examination and the results will be sent to our office before the surgery. Doctor will appreciate your eyelids and help you determine which surgical procedures are needed. Explains used surgical techniques and anesthesia and answer questions about the risk, benefits, or costs of eyelid surgery. Most insurance policies do not cover eye surgery unless you can prove that the upper eyelids interfere with vision. You may be interested in the insurance company. During the preparation, make sure that someone drives home after surgery and if necessary for a few days.